Donbass vyloučili z KHL, Slováci si hledají nové kluby

BRATISLAVA. Prezident KHL Alexander Medveděv se spolu s šéfem Donbassu Borisem Kolesnikov dohodli, že klub nebude v příští sezoně hrát v KHL.

“Tušil jsem to už pár dní. V Doněcku je špatná situace, za těchto podmínek se tam nedá hrát. Nevím si pomyslet, že bych se tam vydal s rodinou, “řekl pro SME 32-letý účastník nedávných mistrovství světa v Minsku i olympiády v Soči Ján Laco. Spoléhá se na agenta

“Zatím vypadá všechno složité, nezbývá mi nic jiného pouze důvěřovat svému agentovi,” dodal Laco, který se na nové roční smlouvě s klubem dohodl pouze ústně krátce před mistrovstvím světa.

Nepříznivá politická situace na Ukrajině nedávno vyústila do rozsáhlého požáru v domácí Areně Družba.Donbass však o licenci nepřijde a po roce by se měl do soutěže vrátit. Poprad by mu vyhovoval

“Mně by vyhovovalo, kdybychom hráli například v Popradu, ale vedení KHL je proti. Není vyloučeno, že má smlouva bude ukončena a stanu se volným hráčem.

Pole představitelů Doněcka by měl tým odehrát nejbližší sezónu v ukrajinské lize.

“To rezolutně vylučuji. Hokejově bychom výrazně klesly. Jsem připraven na to, že tuto sezónu odehraji v některém jiném klubu v KHL, “řekl Lacovia spoluhráč z Donbassu, 34ročný obránce Peter Podhradský. Ten má s Donbass podepsanou smlouvu na další dva roky.

Odchovanec bratislavského Slovanu trénuje v Bratislavě, kde se nejprve doléčit po artroskopické operaci kotníku.Podhradský čeká změnu

“Nepřekvapilo mě, co se stalo. Nevím, kde bude Donbass působit. Já mám smlouvu postavenou na KHL. Už se mnou komunikoval můj ruský agent. Vypadá to, že skončím jinde, “řekl Podhradský, který se po artroskopii zatím věnuje hlavně cyklistice.

Ukrajinský klub oznámil, že ani mládežnický tým Mladá Garda Doněck nebude působit v příštím ročníku Mezinárodní hokejové ligy.

Předzvěstí špatných zpráv byl i odchod trenéra Doněcka Andrej Nazarova, který v kazašském klubu Barys Astana vystřídá Fina Ariho-Pekkiho Selina.

“Škoda, v mírových časech jsme se tam cítili dobře, dceři se líbil dětská hřiště. Ve fotbalovém Šachtar jsem měl i českého kamaráda Tomáše Hübschmann.Vzájemně jsme si pomáhali s lístky. “

Ján Laco se ve středu poprvé prošel po prvním ledě v jeho JL aréně. Slavnostně ji otevřou 28. června.