Hokejista roku 2014 vzejde z pětice. Hlasujte za svého favorita

BRATISLAVA. Nejlepší hokejista Slovenska v sezóně 2013/2014 vzejde z pětice Marián Gáborík, Marián Hossa, Zdeno Chára, Ján Laco a Andrej Sekera.

Jméno absolutního vítěze ankety Hokejista roku 2014 vyhlásí na slavnostním galavečeru v sobotu 2. srpna v bratislavském hotelu DoubleTree by Hilton.

Známé je již složení ideální šestky extraligové sezóny 2013/2014. Do All-Star týmu Tipsport extraligy se dostali tři hráči mistrovských Košic Rastislav Staňa, Martin Štrbák a Richard Jenčík a tři zástupci zdolaného finalistu HK Nitra – obránce Peter König a útočné duo Roman Tománek, Jozef Stümpel.

Do hlasování (uzávěrka ankety byla 25.června) se letos zapojilo 47 odborníků z řad funkcionářů, trenérů a zástupců médií.

Z jejich hlasů se zrodily finálové nominace v kategoriích Hokejista roku, nejlepší brankář, nejlepší obránce, nejlepší útočník, nejlepší hráč do 20 let, nejlepší trenér a nejlepší rozhodčí. Trofej odevzdá Demitrová

Do finálové pätorky na hlavní ocenění se dostali i tři držitelé Stanleyova poháru Gáborík, Hossa a Chára, přičemž útočník LA Kings Gáborík získal slavnou trofej v červnu tohoto roku.

Opora Chicaga Hossa a kapitán Bostonu Chára triumfovali v předchozí anketě Zlatý puk shodně čtyřikrát, když si dělily první místo od roku 2006.Chára figuroval na slovenském trůnu v uplynulých třech letech.

((anketa))

“Všichni víme, kdo z Slovenská hokejistů dosáhl v této sezoně největší úspěch. Mým tipem na celkového vítěze je Marián Gáborík. Překvapilo by mě, kdyby to vyhrál někdo jiný, “uvedl na pondělní tiskové konferenci v Bratislavě prezident Slovenského svazu ledního hokeje (SZLH) Igor Nemeček.

Na Cenu Pavla Demitry pro nejlepšího hráče do 20 let kandiduje trojice Milan Kolena, Mário Lunter, Martin Réway, všichni tři mladíci byli oporami reprezentačního týmu na uplynulém juniorském světovém šampionátu ve švédském Malmö.Loni získal cenu Marko Daňo.

Trofej předá vítězi Mária Demitrová, manželka tragicky zesnulého hokejisty, po kterém je cena pojmenována.Zdeno Chára obhajuje titul Nejlepší obránce sezóny, kromě něj jsou mezi nominovanými i další dva zadáci z NHL – Martin Marinčin z Edmontonu a Andrej Sekera z Caroliny.

Trio nominovaných na Cenu Vladimíra Dzurillu pro nejlepšího brankáře ročníku tvoří Jaroslav Halák (od nové sezóny hráč NY Islanders), Ján Laco (Barys Astana) a loňský vítěz ankety Rastislav Staňa (Sparta Praha).

Marián Gáborík a Hossa se kromě ocenění pro absolutního vítěze ankety ucházejí io trofej pro nejlepšího útočníka (Cena Josefa Golonka), duo ze zámořské NHL doplňuje v nominaci nová posila Amuru Chabarovsku Michel Miklík, který byl nejproduktivnějším Slovenské hokejistou na květnových MS v Minsku. Loni získal ocenění s velkým náskokem Hossa.Moderovat bude Merčiak

Finalisty Ceny Ladislava Horského pro nejlepšího trenéra sezóny jsou Dušan Gregor, Vladimír Országh a Anton Tomko. Nejlepší rozhodčí vzejde z tria Vladimír Baluška, Milan Novák a Miroslav Valach.

Společenský vrchol hokejové sezóny ponese od letošního roku nový název – Hokejista roku.

“Předchozí název Zlatý puk byl chráněnou obchodní značkou, kterou vlastnila jiná společnost jako SZLH a proto jsme se rozhodli po vzoru jiných sportovních svazů, že založíme novou anketu s novým názvem a tuto značku i ochráníme,” vysvětlil Nemeček .

“Srpnový termín galavečera jsme vybrali z toho důvodu, aby se na něm mohlo zúčastnit co nejvíce hráčů ze zámoří. Z hlediska SZLH i sponzorů je důležité, aby zde bylo co nejvíce laureátů.Věřím, že tento termín se osvědčí. “

Sobotní galavečer spojený z předáváním cen si budou moci prohlédnout i diváci u televizních obrazovek, přímý přenos na RTVS začíná o 20.20 h. Slavnost by měla trvat 70-80 minut .

“Kulturně-společenské akci bude směsí tance, hudby a předávání samotných ocenění. Z umělců by měli na pódiu vystoupit Zdenka Predná, Kristýna, kapela Gladiátor a taneční skupina Čarovné ostruhy. Program bude moderovat Marcel Merčiak. “

” Věřím, že událost bude dynamické stejně jako hokej, že si diváci přijdou na své a budou mít z toho příjemný společenský zážitek, “řekl Nemeček.

Slavnostní galavečer bude oficiální tečkou za hokejovou sezónou 2013/2014. “Očekávali jsme v ní více.Převládalo v ní zklamání z vystoupení reprezentačního A-týmu na zimní olympiádě v Soči. “

” Na světovém šampionátu v Minsku obsadil značně omlazený tým deváté místo, což také nepřineslo takovou spokojenost, jakou jsme si představovali. Za uplynulý ročník bych dal slovenský hokeji známku dva minus až tři, “dodal prezident SZLH. Hokejista roku 2014 – nominace