Ruští hokejisté zabojovali za trenéra, který nestál na střídačce

BRATISLAVA. Na tribuně mu tleskali běloruský prezident Lukašenko spolu s ruským Putinem. I bez jejich nepřímé podpory by se zřejmě trenér oļegs znaroks nerozpakoval porušit součást trestu disciplinárky Mezinárodní hokejové federace a sjel by na led k hráčům. Distanc za jeho hrdlorezecké gesto, kterým si sympatie určitě nezískal, se vztahoval i na závěrečný ceremoniál.

Ruský hokej se v Minsku rehabilitoval za výbuch na domácí olympiádě v Soči. Autoritu nezdolné mašiny mu vrátil trenér Znarok. Seznámili se v Rize

“V době, kdy létal nad hlavami šťastných hráčů, jsem mu posílal gratulaci esemesku. Držím se zásady, že i v dravém konkurenčním prostředí se patří uznat úspěch kolegu.Navíc si vzpomínám, jak mi po vyřazení jeho favorizovaného Dynama Moskva upřímně poblahopřál k postupu našeho Dinama Riga v play off KHL v roce 2011, “řekl slovenský trenér Július Šupler.

S oļegs znaroks se seznámil během působení v Rize ještě dva roky před vznikem KHL. “V sezónách 2004 – 2006 jsem měl angažmá v klubu HK Riga 2000, který tehdy hrával v nadnárodní bieloruskolotyšskej soutěži. Oleg tam pracoval při mládeži, později se dostal na pozici asistenta i hlavního kouče Lotyšska. Má osobité metody, které já používám zřídka, ale respektuji ho.Je to férový chlap. “

Šupler má zkušenosti, že někdy lhostejnou ruskou povahu třeba probudit silnějšími slovy, ale třeba respektovat individuality.

Slovenský hokejista Dominik Graňák odehrál pod trenérem Znarokom tři sezóny, z nich dvakrát získali spolu Gagarinův pohár za prvenství v play off KHL. Ne zvláštní, je jedinečný

“Neřekl bych, že Znarok je zvláštní, mně to vychází spíše na jedinečnost,” jako vždy hledá přesná slova třicetiletý Graňák, který se momentálně doléčuje v Americe.

“Neviděl jsem finále v Minsku přímo, ale držel jsem v něm palce Rusům. To jsem nikdy předtím nedělal, teď to byla výjimka pouze pro trenéra Znaroka.Ze srdce mu titul přeji, “dodal Graňák.

Jedinečnost a výjimečnost ruského trenéra spočívá podle Graňák v tom, že dokáže přesně rozlišovat i nejjemnější rozdíly povah v 25člennom kolektivu a vše sladit tak, aby hráči nastupovali na led se zdravým sebevědomím.

“To je jeho hokejová výbava. Neméně důležitá je však i lidská stránka, kterou oceňují zejména svěřenci v klubu, kde s nimi žije denně, “pokračuje Graňák.

Znarok má podle něj nadstandardní přístup ke všem hráčům i mimo profesionální sféry.

“Když měl kdokoliv rodinné problémy s nemocným dítětem, manželkou či něco jiného, ​​vždy se mohl s důvěrou obrátit na trenéra. Doslova zavolat mu io půlnoci.Vždy našel na druhé straně zájem o řešení a vlídný tón. “

Z toho pak pramení i známá jednolitost týmů, které Znaroks koučuje. Funguje to jednoduše. Hráči udělají na ledě všechno proto, aby mu vrátili mnohé věci, které pro ně dělat nemusel.

Slovenský obránce si dobře pamatuje i jeho pověstné motivační proslovy před utkáním. Tichonov ho nepřekvapil

“Ano, padnou při nich z jeho úst i tvrdší slova, ale nikdy se neslyšel vulgarismy. Jednoduše je dobrý psycholog, který umí při motivaci na zápasy těžit z obrazu nepřítele. Ale vše v normě. Trenér nikdy neurazil či neponížil svého hráče.Ani narážkou, “tvrdí Graňák, který hrál v Dinamu během lock outu is kapitánem Ruska Ovečkinem.

Výkony nejproduktivnějšího hráče turnaje Viktora Tichonova něj nebyly žádným překvapením. “V Petrohradě je již více let absolutní špičkou, nyní mu dal trenér Znarok jen více prostoru a on mu to vrátil.”