Souboj Gáboríka s Hossem zaujal Ameriku

BRATISLAVA. “Kings mají výborný tým. Bude to ještě těžší, když hrajete proti dobrému kamarádovi, “řekl SME před začátkem série mezi Chicagem a Los Angeles Marián Hossa.

Jeho slova přesně potvrdily první dva duely. Zatímco v prvním skvělá obrana Blackhawks umlčela Kings a vyhrála 3: 1. Hossa si připsal dvě asistence. Ve druhém utkání už dominoval klub z Kalifornie, který vyhrál jednoznačně 6: 2.

Pro Chicago to byla vůbec první domácí prohra v play off a hlavně poslední třetina, která skončila 0: 5, může velmi mrzet. Přitom vyhrávali 2: 0, ale prohráli 2: 6.

“Je to jako kdybyste sťali mýtického draka. Vyhrát v této budově, při jejich výsledcích na domácím ledě je úžasné povzbuzení, “řekl pro espn.com kapitán Dustin Brown.LA vyhrálo v Chicagu vůbec poprvé v play off. Pro Hawks to byla vůbec první domácí prohra v letošních bojích. Kamarádství jde bokem

Na výhře měl velkou zásluhu Jeff Carter, který vstřelil hattrick. Solidní zápas odehrál i Marián Gáborík, který přidal asistenci.

Jeho kamarádství s Mariánem Hossem vzbuzuje velký zájem iv zámoří. Píší o něm nhl.com i Los Angeles Times. “Jsme si blízcí, vždy jsme si byli, ale v boji o finále jde kamarádství stranou. Oba to tak vnímáme, “řekl střelecký lídr Kings deníku. “Nejbližší dva týdny se určitě nebudeme mluvit,” dodal Hossa.

Gáborík dodal, že pro finále konference jsou jako cizí lidé. “Žádné sázky, popichování, zkrátka nic.Na vše bude čas po sezóně, “dodává dvaatřicetiletý útočník pro nhl.com. Trenčín znají

Pozornost amerických reportérů vzbuzuje fakt, že oba pocházejí z Trenčína.

“Mnoho míst v Americe a Kanadě nikdy nevidělo Stanley Cup, ale v Trenčíně je jako doma,” píše nhl.com.

Nejslavnější hokejová trofej je už ve městě skoro jako samozřejmost. Známí protěžovaní ji přinesli čtyřikrát ze šesti let a reálná šance je i tento rok, protože jeden z dvojice Hossa, Gáborík si zahraje finále NHL.

Stránka NHL sice vzpomíná jako odchovance i Miroslava Šatana. Za Duklu nastupoval, ale vychovali ho Topoľčany, kam v roce 2009 i přinesl pohár.Motivují děti

Popularita slavných odchovance a jejich hvězdné roky v NHL pomáhají i Dukle Trenčín. Děti mají stále dostatek vzorů, které je lákají na hokej.

“Stačí se přijít podívat na trénink přípravky. Děti ještě nemají klubové dresy a vždy tam vidíte deset Hosse, deset Gáborík, Chárův či Kopecký. Jsou to obrovské vzory i pro rodiče, “říká SME šéftrenér mládeže v Dukle Viliam Cache.

O pokračování dobré práce v Trenčíně svědčí i fakt, že v poslední sezoně získaly čtyři mládežnické tituly. Pro nejmenší je jednou z odměn focení se se Stanleyho sklenicí či podání si rukou s jejich velkými vzory.

“Bylo to vždy vidět na plných náměstích.Kluci berou pohár do základních škol či k našim nejmenším hokejistou, kteří se s ním mohou vyfotit. Určitě to je pro ně zvýšená motivace do další práce, “dodává cache.